وزیر جهاد کشاورزی
1401/03/1 04:36
وزیر جهاد کشاورزی در نشست ملی بهره‌وری با اشاره به چالش‌های امنیت غذایی که در دنیا به وجود آمده است گفت: اتفاقات به وجود آمده در دنیا نشان می‌دهد اقتدار غذایی کمتر از اقتدار نظامی نیست. به گزارش بازارو بورس؛ سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی در نشست ملی بهره‌وری با اشاره به چالش‌های امنیت غذایی که در دنیا به وجود آمده است گفت: اتفاقات به وجود آمده در دنیا نشان می‌دهد اقتدار غذایی
سازمان امور مالیاتی در اطلاعیه ای اعلام کرد؛
1401/02/28 11:00
سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد: خرید و فروش ارز خارج از شبکه بانکی یا صرافی‌ها، مشمول پرداخت مالیات بر درآمد است. به گزارش بازاروبورس، سازمان امور مالیاتی کشور در اطلاعیه‌ای اعلام‌کرد: سوداگران ارزی که حسب اعلام بانک مرکزی و نهادهای نظارتی اقدام به خرید و فروش غیرمجاز ارز خارج از شبکه بانکی یا صرافی‌ها کرده باشند، در اجرای ماده ۱۶۳ قانون مالیات‌های مستقیم، مشمول پرداخت مالیات علی‌
رئیس دیوان محاسبات کشور؛
1401/02/27 04:57
رئیس دیوان محاسبات کشور گفت: رسیدگی به پرونده‌های تخلفات ارز ۴۲۰۰ تومانی هم اکنون در دادسرا است و تا دو ماه آینده به اتمام می‌رسد. به گزارش بازار وبورس، مهرداد بذرپاش در حاشیه همایش علمی صندوق ثروت ملی و عدالت بین نسلی اظهار داشت: رسیدگی به تخلفات ارز ۴,۲۰۰ تومان یکی از بزرگترین پرونده‌های در دستور کار دیوان محاسبات است و افراد مختلفی همچون وزرا
براساس نرخ روز سکه و طلا مشخص شد؛
1401/02/24 05:50
قیمت سکه طرح جدید امروز (شنبه، ۲۴ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱) با ۲۵۰ هزار تومان کاهش نسبت به روز کاری گذشته (پنجشنبه، ۲۲ اردیبهشت‌ماه) به ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید.   به گزارش بازار و بورس به نقل از ایرنا، ارزش هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در ساعت ۱۴ امروز به ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید. سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز با قیمت ۱۳ میلیون و ۶۰۰ تومان معامله شد.
رییس کل بانک مرکزی مطرح کرد؛
1401/02/24 10:36
رییس کل بانک مرکزی، جزییات پرداخت یارانه جدید حمایتی را اعلام کرد و گفت: وضعیت ارزی کشور بسیار بهتر از گذشته است و اکنون بیشترین ذخایر اسکناس ارز تاریخ بانک مرکزی را داریم.    
مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس مطرح کرد؛
1401/02/21 01:00
مجموع نهادهای مالی در انتهای سال ۱۴۰۰ به ۷۲۴ نهاد رسیده که در مقایسه با سال گذشته بیشترین رشد در میان نهادهای مالی خدمات‌دهنده به شرکت‌های سبدگردان اختصاص دارد که با رشد ۵۰ درصدی از ۳۸ شرکت به ۵۷ شرکت رسیده است.    
در گفت‌وگوی زنده رئیس جمهور صورت گرفت؛
1401/02/20 12:07
رئیس جمهور شب گذشته از اصلاحات اقتصادی دولت پرده‌برداری کرد و برخی از اقدامات دولت در یک سال گذشته را برشمرد که مهمترین آن اصلاح توزیع یارانه نقدی است.    
در پی کاهش رشد اقتصادی چین؛
1401/02/12 09:44
قیمت نفت در آغاز معاملات امروز، دوشنبه کاهش یافت.  
نماینده مجلس مطرح کرد؛
1401/02/11 03:11
در صورتی که بتوان در حوزه بازر سرمایه به ثبات قیمت‌ها، کالاها و خدمات رسید به طور قطع سرمایه‌گذاران می‌توانند در حوزه‌های مربوط به بازار سرمایه وارد شده و در آن سرمایه‌گذاری کنند.  
براساس سیاست‌های کلی تامین اجتماعی؛
1401/02/11 03:05
با توجه به ابلاغیه سیاست‌های کلی تامین اجتماعی پیش‌بینی می‌شود که اقتصاد ایران در آینده شاهد تعدیل قیمت حامل‌های انرژی و از سوی دیگر حمایت نقدی وهدفمند از صنایع و مردم باشد. همچنین مشکل دولت در تصمیم‌گیری درباره اصلاح ارز ترجیحی و تبدیل آن به یارانه نقدی پس از این ابلاغیه دیگر محلی از اعراب نخواهد داشت.  
برپایه معاملات امروز؛
1401/02/11 01:09
بر پایه معاملات امروز یکشنبه، ۱۱ اردیبهشت ماه، شاخص هم‌وزن با ۴ هزار و ۲۴۶ واحد افزایش به رقم ۴۱۹ هزار و ۳۵۱ واحد رسید؛ این در حالی بود که شاخص کل بورس تهران با افزایش ۳ هزار و ۱۱ واحدی به رقم یک میلیون و ۵۲۵ هزار واحد رسید. به گزارش بازار و بورس، به نقل از پایگاه خبری سنا، امروز، بیش از ۹ میلیارد و ۵۶۷ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۵۵ هزار و ۳۳۲ میلیارد ریال در بورس اورا
بر اساس دستورالعمل و ضوابط جدید مقرر شد؛
1401/02/10 05:15
دارندگان ارز از امروز دهم اردیبهشت، سه ماه مهلت دارند که ارز بیشتر از ۱۰ هزار یورو را به صرافی‌های مجاز بفروشند و یا در اختیار بانک‌ها قرار دهند.  

آخرین‌ها

 

معرفی پایگاه اطلاع‌رسانی بازار و بورس

بازار و بورس، پایگاه خبری مستقلی است که قصد دارد
رویدادهای اقتصاد ایران و جهان را
از منظر بازارها رصد و تحلیل کند.

 

 info@BazaroBourse.com

 www.BazaroBourse.com

 www.BazaroBourse.ir

             

X