1402/04/17 03:06
شورای آهن و فولاد ایران ضمن اشاره به اینکه افزایش دو برابری نرخ گاز فولادسازان، پیامدهای جبران ناپذیری مثل از بین رفتن مزیت نسبی گاز برای تولید فولاد دارد، خواستار بازنگری در این تصمیم شد.
1401/12/20 10:28
بورس کالای ایران از پذیرش ۹ کالا و محصول متعلق به ۷ شرکت در بازار اصلی و فرعی خبر داد.
اطلاعیه جدید بورس کالا؛
1401/09/15 03:34
بورس کالا از تغییر ساعت پایان معاملات بازار صندوق‌های کالایی، گواهی سپرده کالایی پیوسته و سلف موازی استاندارد خبر داد. به گزارش بازارو بورس به نقل از کالاخبر، در اطلاعیه مدیریت بازارهای مشتقه و صندوق‌های کالایی آمده است: ساعت پایان بازار کلیه صندوق‌های کالایی، گواهی سپرده پیوسته و سلف موازی استاندارد از روز یکشنبه ۲۰ آذر راس ساعت ۱۵ خواهد بود.
1401/09/12 03:07
بررسی روند معاملات سیمان طی یک ماه گذشته در بورس کالای ایران بیانگر ثبات و آرامش ادامه‌دار این معاملات است، به طوری که با عرضه‌های پرحجم شرکت‌های سیمانی، میانگین قیمت سیمان تیپ ۲ به عنوان پرمصرف‌ترین محصول بازار حدود ۳۵ هزار تومان در هر پاکت است. به گزارش بازار و بورس به نقلاز ایرنا؛ نهم شهریورماه سال ۱۴۰۰ بود که وزارت صنعت، معدن و تجارت در راستای حمایت از تولیدکنندگان و حذف قیمت‌های
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اعلام کرد؛
1401/09/2 06:27
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: عرضه املاک مازاد نهادهای مختلف در بورس، اقدامی کارساز در جهت ایجاد شفافیت و عدالت است که در نهایت به جلب اعتماد و مشارکت مردم در اقتصاد کمک می‌کند. به گزارش بازارو بورس به نقل از ایرنا، این روزها در پی اهتمام ویژه دولت به موضوع شفافیت اقتصادی و احیای کسب و کارها و تولید، بستر بورس کالا به عنوان بستر رسمی مبادلات کالایی کشور بیشتر مورد توجه قرار گرفته است
1401/08/18 05:28
معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالای ایران گفت: هیئت پذیرش کالا و اوراق بهادار مبتنی بر کالای بورس کالای ایران با انتشار اوراق سلف موازی استاندارد خودروی وانت کارا موافقت کرد.
1401/08/14 03:41
انس طلا در بازار جهانی در هفته گذشته با رشد خیره کننده همراه شد، بعد از اعلام افزایش نرخ بهره در روز پنجشنبه انس طلا تا ناحیه ۱۶۱۴ ریزشی شد.
1401/08/14 03:26
 قراردادهای اختیار آتی به دلیل نقدشوندگی بالا و جذابیت آن می‌تواند ابزار مطلوبی در راستای مدیریت ریسک پرتفوی سرمایه‌گذاران باشد. به گزارش بازار وبورس به نقل از کالا خبر؛ ایمان آدینه‌زاده، مدیر واحد مشتقه کارگزاری آگاه در خصوص مزیت‌های اوراق اختیار مبتنی بر آتی اظهار کرد: نخستین مزیت برجسته قراردادهای اختیار آتی، نقدشوندگی بالای آن است.
1401/06/20 12:49
سهم عمده ای از صنایع بورسی کالا محور هستند و قیمت کالاها تاثیر بسزایی در سودآوری شرکت ها دارند. با توجه به اینکه معیار پایه قیمت کالاها اعم از نفت، محصولات پتروشیمی، فلزات اساسی و محصولات معدنی قیمت های جهانی است.
بورس کالا در اطلاعیه‌ای خبر داد؛
1401/05/26 08:44
بورس کالا در نامه‌ای به شرکت‌های کارگزاری از ابلاغ نحوه محاسبه قیمت پایه سیمان خبر داد. به گزارش بازار و بورس به نقل از کالاخبر، در نامه احمد رحیمی، مدیر عملیات عرضه بورس کالای ایران آمده است: از روز یکشنبه ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ قیمت پایه سیمان با توجه به ابلاغیه مذکور لحاظ می‌شود.
امروز انجام می‌شود؛
1401/04/25 01:04
یک میلیون و ۱۸۹ هزار و ۴۶۴ تن انواع سیمان در بورس عرضه می‌شود که با توجه به تعطیلی روز دوشنبه، عرضه‌های عمده سیمان در روز جاری انجام خواهد شد. به گزارش بازارو بورس به نقل از بورس کالا،  دو میلیون و ۸۳۴ هزار و ۱۷۵ تن انواع کالا در تالارهای مختلف بورس کالا عرضه می شود که سهم عمده آن برای محصول‌های صنعتی و معدنی و انواع سیمان است.
از فروش دو ماهه شرکت‌های بورسی رقم خورد؛
1401/03/18 08:45
بررسی عملکرد فروش ۹۰ شرکت بزرگ معدن و صنایع معدنی بورسی در دو ماهه نخست امسال حاکی از سهم ۲۳ درصدی شرکت‌های یاد شده از جمع فروش شرکت‌های بورسی است.

آخرین‌ها

 

معرفی پایگاه اطلاع‌رسانی بازار و بورس

بازار و بورس، پایگاه خبری مستقلی است که قصد دارد
رویدادهای اقتصاد ایران و جهان را
از منظر بازارها رصد و تحلیل کند.

 

 info@BazaroBourse.com

 www.BazaroBourse.com

 www.BazaroBourse.ir

             

X