1401/06/27 08:09
پیمان حدادی، سرپرست اداره نظارت بر بورس‌های سازمان بورس گفت: اگر گزارش‌های تحلیلی بورس تهران و فرابورس ایران و تصمیم نهایی هیئت مدیره سازمان بورس، در مورد افزایش دامنه نوسان در فصل پاییز مثبت باشد، امکان تغییر دامنه نوسان هم برای بازار اول و هم برای بازار دوم بورس و فرابورس ایران وجود دارد.
 معاون اداره مبارزه با پولشویی بانک مرکزی تشریح کرد؛
1401/06/21 12:26
 معاون اداره مبارزه با پولشویی بانک مرکزی درباره معيارهای تفکيک حساب های شخصی از حساب های تجاری گفت:بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار چنانچه حسابی بیش از ۱۰۰ تراکنش در ماه داشته باشد و ۳۵میلیون تومان در تراکنش‌ها جابه‌جا شود، تراکنش تجاری تلقی می‌شود.در ابتدا پیامکی برای افراد ارسال می‌شود که تراکنش‌هایی بالایی که دارد حساب تجاری است و حساب تجاری نیازمند اخذ مالیات است و چنانچه فرد مدعی…
1401/06/14 10:00
محسن عرب‌زاده، رئیس اداره امور نهادهای مالی خدمات دهنده سازمان بورس گفت: تعداد ۳۰ شرکت سبدگردان جدید، مجوز موافقت اصولی را اخذ کرده و در مرحله صدور مجوز تأسیس و یا مجوز فعالیت هستند که با تکمیل و ارسال مدارک لازم به سازمان بورس، به جمع شرکت‌های سبدگردان اضافه می‌شوند. بدین شکل در مجموع تعداد نهادهای مالی دارای مجوز فعالیت سبدگردانی به ۱۱۷ شرکت می‌رسد.
1401/06/12 10:26
پیمان حدادی، دستیار ویژه سهام عدالت رئیس سازمان بورس گفت: سال گذشته ۳۰ هزار میلیارد تومان سود سهام عدالت توزیع شد، امسال پیش‌بینی می‌شود ۶۰ هزار میلیارد تومان سود توزیع شود. یعنی سود یک میلیونی سال گذشته برای هر نفر به دو میلیون تومان افزایش می‌یابد.
1401/06/6 05:06
 علیرضا صادقی، رئیس اداره نظارت بر بازار بورس‌های کالایی سازمان بورس گفت: معاملات ثانویه گواهی سپرده ناپیوسته و فروش املاک شهرداری در بوررس کالا، به زودی آغاز می‌شود.    
1401/06/5 08:05
همواره یکی از دغدغه‌های سهامداران این بوده که چرا قیمت تابلوی پالایشی یکم و دارایکم با ارزش ذاتی این دو صندوق فاصله دارد. در این ویدئو هم علت این تفاوت گفته شده، و هم توضیح داده شده که با پیشنهادهای سازمان بورس و در صورت تصویب نهایی در هیئت دولت، چگونه قیمت تابلوی این دو صندوق به ارزش ذاتی آنها نزدیک میشود.
1401/05/26 02:50
بازار مسکن به جز بازاری برای تامین سرپناه خانوار، همواره یکی از بازارهای سرمایه‌گذاری در بین افراد جامعه بوده که شفافیت چندانی نیز نداشته است.
1401/05/15 09:50
در این ویدئوکامنت به معرفی نیمه دوم لیست ۱۰ شاخص برتر بورس‌های دنیا پرداخته‌ایم. شاخص فوتسی FTSE انگلیس، نیفتی۵۰ هند، Euronext اروپا، DAX۳۰ آلمان، S&P/ASX۲۰۰ استرالیا از شاخص‌های بورس معرفی شده در این بخش هستند.
1401/05/15 09:46
در این ویدئوکامنت به معرفی نیمه بالایی لیست ۱۰ شاخص برتر بورس‌های دنیا پرداخته‌ایم. شاخص داوجونز، S&P۵۰۰ و Nasdaq۱۰۰ آمریکا، SHCOMP چین و Nikkei۲۲۵ ژاپن از شاخص‌های بورس معرفی شده در این بخش هستند.
1401/05/9 12:18
طرح توثیق الکترونیک ستاره که چهارشنبه هفته گذشته اولین فاز آن با فعال شدن امکان وثیقه‌گذاری سهام به بهره‌برداری رسید، محصول ابتکار و تلاش شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) است. در این ویدئو دست‌اندرکاران سمات از مراحل طراحی این سامانه و ویژگی‌های آن می‌گویند.
1401/05/5 10:15
 ابلاغ سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی توسط رهبر انقلاب، موضوعی بود که رئیس‌جمهور وقت محمود احمدی‌نژاد را واداشت تا سال ۸۴ طرحی برای توزیع گسترده سهام شرکت‌های اصل ۴۴ را بین مردم ارائه کند. طرحی که در اواخر دولت هشتم مطرح شده بود.
معاون اجرایی سازمان بورس و اوراق بهادار خبر داد؛
1401/04/17 02:09
معاون اجرایی سازمان بورس گفت:انتشار صورت‌های مالی سازمان بورس در سال گذشته گامی موثر برای ارتقا شفافیت در این سازمان به عنوان رکن بازار سرمایه بوده است. به گزارش بازار و بورس به نقل از سنا ؛حسن فرج‌زاده، معاون اجرایی سازمان بورس: انتشار صورت‌های مالی سازمان بورس در سال گذشته گامی موثر برای ارتقا شفافیت در این سازمان به عنوان رکن بازار سرمایه بوده است.

آخرین‌ها

 

معرفی پایگاه اطلاع‌رسانی بازار و بورس

بازار و بورس، پایگاه خبری مستقلی است که قصد دارد
رویدادهای اقتصاد ایران و جهان را
از منظر بازارها رصد و تحلیل کند.

 

 info@BazaroBourse.com

 www.BazaroBourse.com

 www.BazaroBourse.ir

             

X