شماره مطلب:
5691
دوشنبه 1401/03/2 03:17
دسته بندی

توقف قیمت نفت در مرز 114 دلار

افزایش تقاضا برای سوخت در آمریکا و کمی عرضه و در عین حال کاهش ارزش دلار قیمت نفت را به مرز 114 دلار رساند.

به گزارش بازارو بورس به نقل از فارس، از آنجایی که آماده شدن شانگهای برای بازگشایی بعد از 2 ماه قرنطینه، نگرانی در مورد کاهش شدید رشد اقتصادی را کاهش داده است.

همچنین با افزایش تقاضا برای سوخت در آمریکا در مقابل عرضه محدود و نیز تضعیف ارزش دلار باعث شد قیمت نفت در معاملات امروز افزایش یابد.

قیمت نفت برنت با یک دلار و 40 سنت افزایش 113.95 دلار فروخته شد.

هر بشکه نفت خام آمریکا با یک دلار و 27 سنت افزایش 111.55 دلار معامله شد.

استفان اینس، تحلیلگر بازار گفت: «قیمت نفت تقویت شده است زیرا در بحبوحه افزایش تقاضا با نزدیک شدن فصل اوج سفرهای جاده ای در آمریکا، بازار بنزین همچنان با کمی عرضه مواجه است.»

« پالایشگاه ها معمولاً در حالت شیب دار هستند تا عطش بی پایان رانندگان آمریکایی را در پمپ تغذیه کنند.»
فصل اوج رانندگی در آمریکا از قدیم از تعطیلات روز یادبود در پایان ماه «می» آغاز می شود و در روز کارگر در ماه سپتامبر به پایان می رسد.

به گفته تحلیلگران، با وجود نگرانی در مورد بالا رفتن قیمت سوخت که تقاضا را کاهش می دهد، داده های ارسالی از برنامه های «تام تام» و «گوگل» در هفته های اخیر افزایش یافته است که نشان می دهد، افراد بیشتری در جاده های آمریکا هستند.

کاهش ارزش دلار نیز قیمت نفت را در معاملات روز دوشنبه افزایش داد زیرا باعث می شود قیمت نفت برای مالکان ارزهای دیگر کاهش یابد.

قرنطینه در چین به عنوان بزرگ ترین واردکننده نفت خام، تولید صنعتی و ساخت و ساز را تحت تاثیر قرار داده است، سبب ترغیب برای انجام اقداماتی در حمایت از اقتصاد، از جمله کاهش بیشتر از حد انتظار نرخ وام مسکن در جمعه گذشته شده است.

انتهای پیام/

آخرین‌ها

 

معرفی پایگاه اطلاع‌رسانی بازار و بورس

بازار و بورس، پایگاه خبری مستقلی است که قصد دارد
رویدادهای اقتصاد ایران و جهان را
از منظر بازارها رصد و تحلیل کند.

 

 info@BazaroBourse.com

 www.BazaroBourse.com

 www.BazaroBourse.ir

             

X