شماره مطلب:
6584
یکشنبه 1401/11/2 10:49

افتتاح نخستین کارخانه هوشمندسازی و نوآوری کشور با مشارکت بانک سپه

 نخستین کارخانه هوشمندسازی و نوآوری کشور (امیدینو) با همکاری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور و بانک سپه در فضایی به وسعت ۸۵۰۰ متر در تهران گشایش یافت.

به گزارش بازاروبورس، آیین گشایش این کارخانه روز شنبه همزمان با اختتامیه اولین جشنواره جهش هوشمندسازی به همت ستاد اقتصاد هوشمندسازی کشور و مجموعه امید بوم برگزار شد. در این مراسم علاوه بر روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور، آیت اله ابراهیمی مدیرعامل بانک سپه نیز حضور داشت.

در کشور ۹ کارخانه نوآوری مشغول فعالیت هستند که این کارخانه به نوعی دهمین کارخانه و به لحاظ تخصصی نخستین کارخانه هوشمندسازی و نوآوری کشور و نخستین کارخانه با حمایت یک مجموعه بانکی در کشور است.

هدف از تشکیل کارخانه توسعه و استقرار نهادهای زیست بوم همچون مراکز نوآوری، شتاب دهنده ها و استارتاپ ها، مهارت افزایی و توانمندسازی نخبگان حوزه هوشمندسازی، پاسخ به نیازهای فناورانه و اولویت های حوزه هوشمندسازی کشور با اتکا به شرکت های دانش بنیان، نقطه اتصالی برای شرکت های نوآور و دانش بنیان در کنار شرکت های بزرگ، ایجاد قطب (هاب) نوآوری حوزه هوشمندسازی و ارتباط هدفمند با فعالان داخلی و خارجی این حوزه و ایفای نقش نوآوری درون سازمانی با هدف شناسایی کارکنان نوآور و خلاق است.

سبد فناوری کارخانه به لحاظ فعالیت در حوزه های هفت گانه فینتک، انرژی، معدن، حمل ونقل، سلامت، کالاهای اساسی، کشاورزی (امنیت غذایی) درنظرگرفته شده است.

فرآیند احداث و تجهیز کارخانه از نیمه مرداد ماه امسال آغاز شد و در کمترین زمان ممکن که بی سابقه بوده است در ۴۰ روز کاری و فرایند پذیرش طی یک و نیم ماه انجام شد. یک شتاب دهنده در حوزه هوشمندسازی، چهار شرکت دانش بنیان به همراه ابزارهای اکوسیستم همچون هولدینگ رسانه ای خلاق، صندوق جهت تامین مالی، نماینده فن بازار پارک پردیس در کارخانه مستقر شده اند.

آخرین‌ها

 

معرفی پایگاه اطلاع‌رسانی بازار و بورس

بازار و بورس، پایگاه خبری مستقلی است که قصد دارد
رویدادهای اقتصاد ایران و جهان را
از منظر بازارها رصد و تحلیل کند.

 

 info@BazaroBourse.com

 www.BazaroBourse.com

 www.BazaroBourse.ir

             

X