آرایه

متقاضیان ۳ روز فرصت دارند؛
1402/08/27 12:20
متقاضیان خودروهای وارداتی که در مرحله اول ثبت‌نام این خودروها در اسفند ماه سال گذشته با بلوکه کردن ۵۰۰ میلیون تومان در حساب وکالتی خود، اقدام کرده و نوبت‌دهی شده‌اند، از امروز (شنبه) تا پایان روز دوشنبه (۲۹ آبان ماه) مهلت دارند، از میان هشت مدل خودروی عرضه شده در چهارمین دوره عرضه خودروهای وارداتیِ دارای مجوز، سه اولویت خود را انتخاب کنند.
وزیر صمت؛
1402/08/23 06:27
وزیر صمت با اعلام "در زمان حاضر ‌تشخیص قیمت‌گذاری خودرو به‌عهده شورای رقابت است"، افزود: البته در چشم‌انداز می‌خواهیم رقابت در تولید خودرو به‌گونه‌ای باشد که نیازی به قیمت‌گذاری توسط شورای رقابت نباشد و این خواست ما و دولت است.
یک خودروساز داخلی از شورای رقابت خواستار شد؛
1402/07/19 01:36
یک خودروساز داخلی در نامه‌ای به شورای رقابت ضمن اشاره به شرایط فعلی بازار و صدور مجوز برای واردات خودروهای کارکرده در جهت تنظیم بازار،خواستار برگشت از اعتقاد انحصاری بودن بازار خودرو و لغو مصوبه ۵۴۳ این شورا شده است؛ همچین در ادامه این نامه درخواست شده تا با لغو این مصوبه، اجازه داده شود عرضه خودرو در بورس کالا و تحت شرایط قیمت‌گذاری رقابتی، از سر گرفته شود. به گزارش بازار و بورس به ن
سخنگوی اقتصادی دولت خبر داد؛
1402/07/18 01:45
سخنگوی اقتصادی دولت با اشاره به تصویب آئین نامه واردات خودروهای کارکرده گفت: به دلیل تورم بالا و رشد اقتصادی منفی در دهه ۱۳۹۰ مردم رشدهای مثبت دو سال اخیر را ادراک نمی کنند. به گزارش بازار و بورس، سید احسان خاندوزی امروز در نشست خبری سخنگوی اقتصادی دولت اظهار کرد: نرخ رشد اقتصادی ۳ ماهه ابتدایی امسال معادل ۶.۲ درصد است و بدون احتساب نفت هم ۵.۷ درصد رشد اقتصادی را تجربه کرده‌ایم.
مجری طرح واردات خودرو اعلام کرد؛
1402/07/15 02:42
مجری طرح واردات خودرو، ضمن اشاره به ادامه‌ روند واردات خودروها به کشور، از عرضه خودروهای وارداتی که قیمت آن‌ها مشخص شده، طی هفته جاری و هفته آینده خبر داد. به گزارش بازار و بورس، مهدی ضیغمی در رابطه با روند تحویل خودروهای وارداتی و واردات خودروهای جدید به بیان برخی موضوعات پرداخته و خاطرنشان کرد: واردات خودروها به صورت انبوه و خرد در حال انجام است.
رییس سازمان خصوصی سازی اعلام کرد؛
1402/07/12 02:40
رئیس سازمان خصوصی سازی اعلام کرد: ایران خودرو و سایپا از لیست واگذاری خارج نشده اند اما واگذاری این سهام موانع قانونی دارد مثل وثیقه بودن این سهم ها که به دنبال رفع این موانع هستیم. به گزارش بازارو بورس؛ مالک رحمتی عملکرد سازمان خصوصی سازی از مولدسازی تا اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی را تشریح و بر اجرای کامل اصل ۴۴، خصوصی سازی با اولویت تولید و مولدسازی دارای های راکد تاکید کرد.
برای متقاضیان مرحله اول و دوم سامانه یکپارچه با نوبت تحویل ۱۴۰۳؛
1402/06/20 04:54
از امروز دوشنبه (٢٠ شهریور) به مدت چهار روز (تا پایان روز پنجشنبه ۲۳ شهریور) سایت سامانه فروش یکپارچه خودروها بازگشایی و فعال می‌شود تا امکان ویرایش اولویت‌بندی برای متقاضیان اولین و دومین دوره سامانه یکپارچه که موعد تحویل ١۴٠٣ دارند، فراهم شود. به گزارش بازار و بورس، با توجه به اجرای تخصیص خودرو از محل ظرفیت‌های خالی موجود برخی شرکت‌های خودروساز و نظر به عدم استقبال و تکمیل نشدن ظرفی
1402/06/6 07:14
رئیس هیات عامل ایدرو از تشکیل کمیته‌ای برای واگذاری سهام خودروسازان خبر داد. به گزارش بازار و بورس، بابک احمدی سرپرست سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، درباره اقدامات انجام گرفته برای واگذاری سهام خودروسازان، گفت: ما در حال اجرای مرّ دستور رئیس جمهور هستیم؛ کمیته‌ای تشکیل دادیم و تمامی ارکان ذیربط را جمع و برنامه اجرایی را آماده کردیم.
شورای رقابت؛
1402/06/4 06:52
 در حالی که طبق اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت، خودروسازان خود بایستی برای تامین ارز مورد نیازشان اقدام کرده و از ارزهای صادراتی استفاده کنند، آن‌ها (خودروسازان) معتقدند که در این صورت بایستی، قیمت خودرو هم آزاد شود؛ این درحالیست شورای رقابت تاکید دارد همچنان تغییری در این زمینه صورت نگرفته و متولی قیمت‌گذاری، شورای رقابت است.
وزیر صمت وعده داد؛
1402/06/4 09:15
وزیر صنعت، معدن و تجارت از تولید و عرضه خودروهای برقی به‌صورت انبوه از سال آینده خبر داد و گفت: تعداد زیادی خودرو آماده تحویل به مردم است و امسال رکورد تولید خودرو را خواهیم زد.
وزیر صمت مدعی شد؛
1402/05/14 03:08
وزیر صنعت، معدن و تجارت، با بیان اینکه وزارت صمت نقشی در تعیین قیمت‌ خودروها ندارد و تحت نظارت این سازمان نیز نیست؛ تاکید کرد که تلاش ما این است که کیفیت و استانداردها را بهبود ببخشیم و همچنین با وضع قوانین، پیگیر عملی شدن تعهدات ایجاد شده، هستیم.
1402/04/27 05:54
 مدیر روابط عمومی شورای رقابت از بررسی نکات مد نظر رئیس جمهور درمورد قیمت خودروهای مونتاژی در جلسه امروز این شورا خبر داد. به گزارش بازارو بورس به نقل ازایسنا؛ سپهر دادجوی توکلی  با تاکید بر اینکه شورای رقابت شنبه و سه‌شنبه هر هفته جلسه دارد، اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که در جلسه امروز شورای رقابت مورد بررسی قرار خواهد گرفت نکات مد نظر رئیس جمهوری در مورد خودروهای مونتاژی است.

آخرین‌ها

 

معرفی پایگاه اطلاع‌رسانی بازار و بورس

بازار و بورس، پایگاه خبری مستقلی است که قصد دارد
رویدادهای اقتصاد ایران و جهان را
از منظر بازارها رصد و تحلیل کند.

 

 info@BazaroBourse.com

 www.BazaroBourse.com

 www.BazaroBourse.ir

             

X