شماره مطلب:
7519
شنبه 1402/11/28 02:14
دسته بندی

ریزش ۱۸ هزار واحدی بورس

بازار سرمایه در اولین روز هفته بیش از ۱۸ هزار واحد افت کرد و شاخص کل به رقم دو میلیون و ۶۰ هزار واحد رسید. ظاهرا هنوز سایه ریسک‌های غیراقتصادی بر بازار بورس سنگینی می‌کند اما برخی تحلیل‌گران معتقدند وضعیت تالار شیشه‌ای در اسفند بهتر از بهمن خواهد بود.

به گزارش  بازار و بورس، بورس اوراق بهادار تهران، شنبه را با کاهش آغاز کرد؛ به طوری که شاخص کل با افت ۱۸ هزار و ۵۱۷ واحد در عدد دو میلیون و ۶۰ هزار و ۲۲ واحد ایستاد.

شاخص هم‌وزن نیز ۶۲۲۷ واحد کاهش پیدا کرد و به رقم ۷۲۱ هزار و ۴۰۱ واحد رسید.تعداد معاملات امروز بورس بیش از ۳۳۸ هزار فقره به ارزش ۵۷۳۵ میلیارد تومان بود.نقشه بازار بورس ـ شنبه ۲۸ بهمن ۱۴۰۲

فولاد، شپنا، شتران و وبملت بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل داشتند. هم‌چنین وبملت، داتام، فولاد و شستا از نمادهای پرتراکنش بودند که همگی منفی شدند.روز شنبه فرابورس ایران نیز ۲۵۱ واحد پایین آمد و به رقم ۲۴ هزار و ۶۱۷ واحد رسید.

در فرابورس ۲۸۷ هزار فقره معامله انجام شد که ارزش آن بیش از ۳۸ هزار میلیارد تومان بود.

بپاس، آریا، هرمز و خاور به ترتیب بیشترین تاثیر را بر فرابورس ایران داشتند که همگی قرمز شدند. از نمادهای پرتراکنش نیز فنر، بیوتیک، فصبا و تلیسه بودند که بجز فصبا سایر نمادها سبز به کار خود پایان دادند.

بازار سرمایه از اواخر دی ماه روند نزولی به خود گرفته است. از ۹ بهمن نیز تا کنون تنها سه روز کاری مثبت شد.

به نظر می‌رسد این بازار هنوز با ریسک‌های غیراقتصادی دست و پنجه نرم می‌کند. بازگشت قیمت دلار از محدوده ۶۰ به ۵۵ هزار تومان نیز در افت بازار بورس تاثیرگذار بوده است.

با این حال، برخی تحلیل‌گران معتقدند تالار شیشه‌ای اسفندماه بهتری در مقایسه با بهمن پیش رو خواهد داشت.

 

آخرین‌ها

معرفی پایگاه اطلاع‌رسانی بازار و بورس

بازار و بورس، پایگاه خبری مستقلی است که قصد دارد
رویدادهای اقتصاد ایران و جهان را از منظر بازارها رصد و تحلیل کند.

 info@BazaroBourse.com

 www.BazaroBourse.com

 www.BazaroBourse.ir

             

قوانین و مقررات

sapra.ir 

X