آکادمی بازار؛
1402/08/29 08:51
عموم مردم می توانند با استفاده از معاملات گواهی سپرده شمش طلا بدون نگرانی از نحوه نگهداری و ریسک سرقت، در بازار طلا سرمایه گذاری کنند.
رییس قوه قضاییه؛
1402/08/23 07:33
رییس قوه قضاییه گفت: یکی از دلایلی که مردم ترغیب می‌شوند سرمایه‌های خرد خود را در اختیار برخی شرکت‌ها قرار دهند، آن است که در کشور بستر مناسبی برای جذب سرمایه‌های خرد مردم با بازدهی مطلوب وجود ندارد.
سخنگوی اقتصادی دولت؛
1402/08/2 02:31
سهام عدالت متوفیان که سالهای سال بلاتکیف بود به گفتهوزیر اقتصاد تعیین تکلیف شد. به گزارش بازار وبورس به نقل از مهر؛ خاندوزی گفت: سال‌ها سهام عدالت بیش از ۳.۵ میلیون نفر متوفی بلاتکلیف مانده بود که از روزهای آینده، نماینده وراث می توانند با مراجعه به سامانه‌ها سهام متوفی را تعیین تکلیف کنند.
آکادمی بازار؛
1402/07/9 08:41
 تجزیه و تحلیل بنیادی شرکت‌ها مزایای بسیاری دارد.
آکادمی بازار؛
1402/07/4 08:35
 «تحلیل بنیادی» (Fundamental Analysis) به یکی از مهم‌ترین سوالات مبنی براینکه آیا سهام شرکت مورد نظر شما ارزش سرمایه‌گذاری را دارد یا خیر. به گزارش بازار و بورس؛در تحلیل بنیادی، به بررسی ارزش سهام یک دارایی با تمرکز بر عوامل زیرزمینه‌ای اثرگذار بر تجارت اصلی آن کسب‌و‌کار و وضعیتش در آینده، می‌پردازیم. شما می‌توانید تحلیل بنیادی را برای یک صنعت یا اقتصاد به صورت کلی انجام دهید.
آکادمی بازار؛
1402/07/2 08:50
سامانه جامع اطلاعات مشتریان (به اختصار سجام) سامانه‌ای است که توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه با هدف تسهیل دسترسی سرمایه‌گذاران به خدمات بازار سرمایه، راه‌اندازی گردیده است.
آکادمی بازار؛
1402/07/1 03:12
بازار سرمایه یکی از انواع بازارهای مالی، تحت عنوان بازار بورس اوراق بهادار می‌باشد. این بازار نیز همانند بازارهای دیگر است، با این تفاوت که مهمترین کالای آن، سرمایه است. به گزارش بازار و بورس؛بازار سرمایه، پل ارتباطی میان متقاضیان سرمایه (مانند شرکتها، دولت و...) و سرمایه‌گذاران (حقیقی یا حقوقی) است.
آکادمی بازار؛
1402/07/1 08:45
دریافت کد بورسی و کد معاملاتی اولین گام برای شروع سرمایه‌گذاری در بازار بورس است. قبل از دریافت کد بورسی، لازم است در سامانه سجام نیز ثبت نام کنید. برای این کار کافی است به یکی از روش‌های حضوری و غیر حضوری (آنلاین) اقدام کنید.   به گزارش بازار و بورس،برای ورود به بازار بورس و خرید و فروش سهام، ابتدا باید کد بورسی داشته باشید.   کد بورسی چیست؟
آکادمی بازار؛
1402/06/29 08:30
 سرمایه‌ گذاری به معنای عدم بهره‌گیری از منابع مالی موجود در زمان حال، به امید کسب منابع با ارزش‌تر در آینده می‌باشد.
آکادمی بازار؛
1402/06/25 01:05
 گزارش مطالعات امکان‌سنجی (Feasibility Studies) در واقع سطحی ترین و ساده ترین شکل گزارشهای امکان سنجی است که بنا به حساسیت های سرمایه گذاران و بانکها ممکن است به بخشهای جزئی تر بصورت مجزا مطرح شوند ولی ماهیت آن ها از این سه مورد معرفی طرح و مطالعات فنی ،مطالعات بازار وبررسی های مالی و اقتصادی خارج نیست.
آکادمی بازار؛
1402/06/12 01:01
عملکرد مالی Financial performance مقیاسی عینی است که نشان می‌دهد سازمان تا چه میزان از دارایی‌هایش برای ایجاد درآمد استفاده کرده است. عملکرد مالی شرکت یکی از مهمترین شاخص‌ها برای ارزیابی عملکرد آن و درجه رسیدن به اهداف از پیش تعیین شده است.
وزیر اقتصاد؛
1402/06/7 05:26
وزیر اقتصاد با بیان "فهرست افراد مستحق برای دریافت سهام عدالت بروزرسانی شده است و روز گذشته نامه جدیدی برای معاون اول جهت طرح در هیئت دولت ارسال کردیم" گفت: در مجموع برای حدود ۴.۵میلیون تا ۵میلیون نفر پیش‌بینی ارائه سهام انجام شده است.

آخرین‌ها

 

معرفی پایگاه اطلاع‌رسانی بازار و بورس

بازار و بورس، پایگاه خبری مستقلی است که قصد دارد
رویدادهای اقتصاد ایران و جهان را
از منظر بازارها رصد و تحلیل کند.

 

 info@BazaroBourse.com

 www.BazaroBourse.com

 www.BazaroBourse.ir

             

X