شماره مطلب:
7331
یکشنبه 1402/07/9 08:41
آکادمی بازار؛

مزایای تحلیل بنیادی

 تجزیه و تحلیل بنیادی شرکت‌ها مزایای بسیاری دارد. پیروان تحلیل بنیادی معتقدند که این روش تصویر دقیقی از اتفاقات بازار ارائه می‌دهد و همچنین سیگنال‌هایی برای فرصت‌های معاملاتی صادر می‌کند؛ اما دلایل دیگری نیز وجود دارد که تحلیل بنیادی را به عنوان یکی از محبوب‌ترین روش‌های تحلیلی برای سرمایه‌گذاران جذاب می‌کند.

به گزارش بازار و بورس،بزرگترین مزیت تحلیل بنیادی این است که به یادگیری پیچیدگی‌های مختلف بازار سهام کمک می‌کند. تحلیلگر بنیادی براساس اصول و قواعد این تحلیل می‌تواند صنایع و شرکت‌های برتری که ارزشمند هستند (یعنی مدل تجاری و آینده خوبی دارند) را شناسایی و بهترین آن‌ها را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کند. همچنین می‌تواند از سرمایه‌گذاری در شرکت و صنعتی که ممکن است منجر به زیان شود، اجتناب کند. در ضمن زمانی که تحلیلگر تعداد زیادی سهم در لیست خرید خود دارد نیز تحلیل بنیادی در شناسایی بهترین سهم کمک بزرگی می‌کند.

تحلیل بنیادی روشی برای اندازه‌گیری ارزش ذاتی سهم است و تمام جنبه‌های کلی اقتصاد، صنعت، قدرت مالی و مدیریت شرکت‌ در آن به‌صورت مفصل مطالعه می‌شود؛ بنابراین می‌توان گفت که این روش از تحلیل شرکت‌ها به حذف سوگیری‌ معاملاتی کمک می‌کند تا زمینه لازم برای یک تصمیم‌گیری منطقی در چارچوب تحلیل برای تحلیلگر فراهم شود.

هیچکس تمایل ندارد در شرایط بحرانی گرفتار شود؛ اما فرض کنید شما در بازاری با روند نزولی هستید و فشار فروش در تمام سهم‌ها وجود دارد. در این صورت یکی از استراتژی‌هایی که می‌توانید برای کنترل وحشت و همچنین مدیریت دارایی خود از آن استفاده کنید، تحلیل بنیادی است. زیرا سرمایه‌گذارانی که با استفاده از تحلیل بنیادی سهام خود را انتخاب کرده‌اند، می‌دانند که قیمت سهام هر شرکتی ممکن است سقوط ‌کند؛ اما در مورد سهم‌هایی با بنیاد قوی، شرایط با سرعت بیشتری بهبود می‌یابد و به حالت استاندارد بازمی‌گردد.

 

 

ویدیوها

آخرین‌ها

 

معرفی پایگاه اطلاع‌رسانی بازار و بورس

بازار و بورس، پایگاه خبری مستقلی است که قصد دارد
رویدادهای اقتصاد ایران و جهان را
از منظر بازارها رصد و تحلیل کند.

 

 info@BazaroBourse.com

 www.BazaroBourse.com

 www.BazaroBourse.ir

             

X