آرایه

بانک مرکزی اعلام کرد؛
1403/04/17 01:42
براساس اعلام بانک مرکزی، رشد پایه پولی با کاهش ۱۵٫۳ واحد درصدی، از ۴۲٫۹ درصد در پایان سال ۱۴۰۱ به ۲۷٫۶ درصد در پایان سال ۱۴۰۲ رسیده است. به گزارش بازار و بورس؛ براساس اعلام معاونت سیاست گذاری پولی بانک مرکزی، رشد پایه پولی با کاهش ۱۵٫۳ درصدی، از ۴۲٫۹ درصد در پایان سال ۱۴۰۱ به ۲۷٫۶ درصد در پایان سال ۱۴۰۲ رسیده است.
از سوی مرکز آمار؛
1403/04/3 12:50
براساس گزارش مرکز آمار ایران، شاخص قیمت مصرف کننده خانوار در خرداد ماه سال جاری به ۳۶.۱ درصد رسید. به گزارش بازار و بورس؛ طبق اعلام مرکز آمار ایران، شاخص قیمت مصرف کننده (نرخ تورم سالانه مصرف کننده برای خانوار) در خرداد ماه ۱۴۰۳ به ۳۶.۱ درصد رسیده که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل، ۰.۹ واحد درصد کاهش یافته است. 
مدیر ارز بازرگانی و عملیات ارزی مرکز مبادله خبرداد؛
1403/03/26 05:45
مدیر ارز بازرگانی و عملیات ارزی مرکز مبادله، حجم مبادلات سالانه تالار ارز توافقی را ۱۷ میلیارد دلار اعلام کرد و گفت: با راه‌اندازی مدل کسب‌وکار جدید، هزینه سفته‌بازی و دلالی افزایش می‌یابد.
1403/03/12 04:48
نرخ بهره بین بانکی در هفته منتهی به ۹ خرداد ۱۴۰۳، کاهش یافت.
مرکز آمار گزارش داد؛
1402/11/27 12:15
مرکز آمار در جدیدترین گزارش خود از کاهش هر سه شاخص تورم فصلی، نقطه به نقطه و سالانه در بخش خدمات خبر داد. به گزارش بازار و بورس، در فصل پاییز بیش­ترین تورم نقطه به نقطه با ٨٦.٧ درصد مربوط به گروه فعالیت‌های خدماتی مربوط به تامین جا و غذا  و کم­ترین تورم نقطه به نقطه با ١٧.٨ درصد مربوط به گروه اطلاعات و ارتباطات است.
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور ابلاغ کرد؛
1402/11/10 03:12
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور به مناسبت دهه مبارک فجر و در راستای تکریم مودیان مالیاتی، در بخشنامه‌ای شرایط و میزان بخشودگی جرایم مالیاتی و عوارض و جرایم عدم انجام تکالیف را به مدیران کل امور مالیاتی تفویض کرد.
بانک مرکزی اعلام کرد؛
1402/11/8 11:55
طبق اعلام بانک مرکزی، تورم ۱۲ ماهه شاخص بهای تولیدکننده از ۸۲.۶ درصد در شهریور ۱۴۰۰ به ۳۴.۹ درصد در دی‌ امسال جاری یافته که موید کاهش ۴۷.۷ واحد درصدی در این مقطع است. به گزارش بازار و بورس، بانک مرکزی اعلام کرد: با توجه به وظایف و مسئولیت‌های خود، با آگاهی کامل نسبت به عوامل شکل‌دهنده تورم (از سمت عرضه و تقاضای اقتصاد) و با هماهنگی و همکاری سایر ارکان دولت، برنامه ­های کنترل تورم و اق
سخنگوی اقتصادی دولت اعلام کرد؛
1402/10/12 02:05
سخنگوی اقتصادی دولت دلیل افزایش تورم در ماه قبل را اختلال تولید گوشت قرمز و برخی اقلام دیگر اعلام کرد و گفت: این امر باعث شد تورم خوراکی‌ها به بیش از چهار درصد در آذر برسد و هدف‌گذاری تورم در این ماه قدری نسبت به آنچه مدنظر بانک مرکزی بود افزایش یابدکه برای حل این مشکل وزارت کشاورزی در تلاش است بخشی از این کسری و ناترازی را با واردات موقت برطرف کند.
نگاهی به لایحه بودجه ۱۴۰۳؛
1402/09/1 02:59
 اافزایش ۱۸ درصدی حقوق همه گروه‌هاحه بودجه ۱۴۰۳ افزایش ضریب حقوق همه گروه‌های حقوق بگیر ۱۸ درصد و حقوق بازنشستگان و وظیفه‌بگیران صندوق‌های بازنشستگی کشوری و لشگری ۲۰ درصد پیشنهاد شده و سقف خالص پرداختی‌ها در تمام کشور بیش از ۶۵ میلیون تومان ممنوع اعلام شده است.
وزیر صمت اعلام کرد؛
1402/08/10 02:34
وزیر صمت گفت: برای مدیریت نرخ‌ها مجبور به سرکوب قیمت‌ها می‌شویم که این روند موجب افزایش تورم خواهد شد و در نتیجه انگیزه تولید را از بین می‌برد.
رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی اعلام کرد؛
1402/08/6 01:54
رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی تهران با اشاره به پیگیرهای صورت گرفته و توزیع شکر از سوی اتحادیه، عنوان کرد: با توجه به این امر در حال حاضر بازار به ثبات رسیده و شکر با قیمت هر کیلو ۲۸ هزار تومان به دست مصرف کننده می‌رسد. به گزارش بازارو بورس به نقل از ایسنا؛ رضا کنگری در گفت‌وگو با ایسنا، در تشریح آخرین وضعیت بازار شکر در کشور گفت: در ماه‌های گذشته کمبود شکر در بازار ایجاد شده بود و
مرکز آمار اعلام کرد؛
1402/05/22 05:22
مرکز آمار اعلام کرد سال گذشته متوسط هزینه‌ خالص سالانه‌ یک خانوار شهری و یک خانوار روستایی به ترتیب ١٣٧ و ٧٩ میلیون تومان بوده است. به گزارش بازارو بورس؛ طبق آنچه در گزارش مرکز آمار آمده است، متوسط درآمد اظهار شده‌ سالانه‌ یک خانوار شهری ١,٦٦٩,٦٤١ هزار ریال بوده که نسبت به سال قبل، ٤٨,٥ درصد افزایش داشته است.

آخرین‌ها

معرفی پایگاه اطلاع‌رسانی بازار و بورس

بازار و بورس، پایگاه خبری مستقلی است که قصد دارد
رویدادهای اقتصاد ایران و جهان را از منظر بازارها رصد و تحلیل کند.

 info@BazaroBourse.com

 www.BazaroBourse.com

 www.BazaroBourse.ir

             

قوانین و مقررات

sapra.ir 

X