شماره مطلب:
7530
سه شنبه 1402/12/8 03:10
دسته بندی

روزهای ناخوشی بورس

 با این‌که تصور می‌شد بازار سرمایه در اسفندماه روند صعودی به خود بگیرد، در اغلب روزهای اخیر قرمز شده و امروز شاخص کل با افت ۴۰۳۲ واحد به عدد دو میلیون و ۴۵ هزار واحد رسید.

به گزارش بازار و بورس، بازار سرمایه  از اواخر دی‌ماه در مسیر افت قرار گرفته است. عواملی همچون تنش‌های منطقه‌ای، تعیین نرخ خوراک و ترس سهامداران ناشی از تجربه سال ۱۳۹۹ بر تالار شیشه‌ای سایه انداخته و هنوز این مساله ادامه دارد. با این وجود این بازار کانال دو میلیون واحد را حفظ کرده و ۴۳ نفر از مدیران دارایی بازار سهام معتقدند بورس در سال آینده بیش از تورم رشد می‌کند.

به هر ترتیب روز گذشته بورس بیش از ۱۶ هزار واحد ریزش داشت. امروز هم شاخص کل ۴۰۳۲ واحد افت کرد و در عدد دو میلیون و ۴۵ هزار و ۷۵۱ واحد ایستاد.

شاخص هم‌وزن نیز با کاهش ۳۲۴۳ واحد مواجه شد و به رقم ۷۰۹ هزار و ۲۲۷ واحد رسید.روز سه‌شنبه بیش از ۲۸۴ هزار معامله به ارزش ۳۷۰۱ میلیارد تومان در بورس انجام شد.

تاپیکو، سدشت و شپنا بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشتند و وپارس مثبت شد. از نمادهای پرتراکنش نیز می‌توان به شستا، کساپا، سصفها و خودرو اشاره کرد که همگی قرمز شدند.

فرابورس ایران نیز امروز ۸۳ واحد از ارتفاع خود را از دست داد و به عدد ۲۴ هزار و ۳۰۳ واحد رسید.

روز سه‌شنبه در فرابورس بیش از ۲۸۱ هزار معامله انجام شد که ارزش آن بالغ بر ۴۹ هزار میلیارد تومان بود.

بپاس، و وسپهر از نمادهای تاثیرگذار منفی و انتخاب و آریا از نمادهای تاثیرگذار مثبت فرابورس بودند. هم‌چنین بیوتیک، فنر، فصبا و کرمان بیشترین تراکنش را داشتند که بجز فنر، سایر نمادها منفی به کار خود پایان دادند.

 

آخرین‌ها

معرفی پایگاه اطلاع‌رسانی بازار و بورس

بازار و بورس، پایگاه خبری مستقلی است که قصد دارد
رویدادهای اقتصاد ایران و جهان را از منظر بازارها رصد و تحلیل کند.

 info@BazaroBourse.com

 www.BazaroBourse.com

 www.BazaroBourse.ir

             

قوانین و مقررات

sapra.ir 

X