شماره مطلب:
7476
چهارشنبه 1402/11/11 02:17
دسته بندی

افت 3036 هزار واحدی بورس

بازار سرمایه در ادامه نوسانات روزهای اخیر، امروز (چهارشنبه) هم مقداری افت کرد و شاخص کل به رقم دو میلیون و ۱۰۷ هزار واحد رسید.

به گزارش بازر و بورسی، بازار بورس در  هفته‌های اخیر دچار نوسان شده است؛ به طوری که پس از دو یا سه روز افزایش، با کاهش مواجه می‌شود که از ثبات نسبی این بازار حکایت دارد. البته منحنی این بازار از ۲۰ روز گذشته به سمت کاهش متمایل شده است.

به هر ترتیب شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران  در آخرین روز کاری هفته با ۳۰۳۷ واحد افت مواجه شد و به عدد دو میلیون و ۱۰۷ هزار و ۳۰۱ واحد رسید.

شاخص هم‌وزن نیز ۱۶۹۸ واحد کاهش پیدا کرد و در عدد ۷۳۲ هزار و ۷۱۵ واحد ایستاد.

تعداد معاملات امروز بیش از ۳۶۹ هزار فقره به ارزش ۶۰۴۴ میلیارد تومان بود.

 فولاد، پارسان و وبملت بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل داشتند و فخوز مثبت شد. از نمادهای پرتراکنش نیز می‌توان به داتام، شستا، کسرام و ثشاهد اشاره کرد.

فرابورس ایران نیز روز چهارشنبه ۷۱ واحد کاهش یافت و شاخص آن به ۲۵ هزار و ۴۱۶ واحد رسید.

در فرابورس ۲۴۶ هزار فقره معامله به ارزش ۱۹ هزار و ۶۴۹ میلیارد تومان انجام شد.

بپاس، هرمز و انتخاب بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص فرابورس داشتند و وسپهر مثبت شد. نخریس، فصبا، کرومیت و سدبیر نیز از نمادهای پرتراکنش بودند که نخریس و کرومیت مثبت شدند و دو نماد دیگر منفی به کار خود پایان دادند.

اگرچه بازار سرمایه تحت تاثیر  تصمیمات درونی و متغیرهای غیراقتصادی قرار گرفته اما کماکان در محدوده حمایتی دو ماه اخیر خود قرار دارد. باید ببینیم که آیا بازار در روزهای آینده حمایت ۲.۱ میلیون واحد را حفظ می‌کند یا آن  را از دست می‌دهد.

برخی کارشناسان بر این باورند که بورس می‌تواند تا پایان سال روند صعودی به خود بگیرد؛ به شرط آن‌که تاثیر ریسک‌های سیستماتیک و سیاسی از بین برود.

آخرین‌ها

 

معرفی پایگاه اطلاع‌رسانی بازار و بورس

بازار و بورس، پایگاه خبری مستقلی است که قصد دارد
رویدادهای اقتصاد ایران و جهان را
از منظر بازارها رصد و تحلیل کند.

 

 info@BazaroBourse.com

 www.BazaroBourse.com

 www.BazaroBourse.ir

             

X