شماره مطلب:
7708
شنبه 1403/03/12 02:19
دسته بندی
گزارش روزانه بورس دوازدهم خرداد ماه 1403؛

رشد ۸ هزار واحدی شاخص کل

بازار سرمایه که روزهای گذشته به اخبار مثبت واکنش نشان داد امروز نیز با رشد ۸۱۵۳ واحد مواجه شد؛ اگرچه شاخص هم‌وزن افت کرد و فرابورس نیز به نوعی درجا زد.

به گزارش  بازار و بورس، در اولین روز هفته شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران ۸۱۵۳ واحد رشد کرد و به دو میلیون و ۹۴ هزار و ۲۳۳ واحد رسید. شاخص هم‌وزن اما ۶۲۲ واحد کاهش یافت و در عدد ۶۸۴ هزار و ۷۳۱ واحد ایستاد.

تعداد معاملات امروز بورس تهران ۲۶۰ هزار فقره بود که ارزش آن به ۵۲۸۵ میلیارد تومان رسید.

فملی، فولاد و فارس بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند. از نمادهای پرتراکنش نیز می‌توان به ذوب، فولاد و خودرو اشاره کرد که همگی سبزپوش شدند.

روز شنبه شاخص فرابورس ایران فقط شش واحد افزایش یافت و ۲۲ هزار و ۷۰۲ واحد رسید. در واقع فرابورس به نوعی درجا زد.

تعداد معاملات امروز فرابورس بیش از ۱۳۷ هزار فقره به ارزش ۷۳۲۴ میلیارد تومان بود.

آریا و هرمز بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص فرابورس داشتند و مارون تاثیر منفی ایجاد کرد. نمادهای پرتراکنش نیز شفام، فزر و خاور بودند.

 به دنبال ریزش قیمت سهام بورسی در هفته‌های گذشته، دولت چهار برنامه را در دستور کار قرار داد. محمد مخبر ـ سرپرست ریاست جمهوری از وزیر اقتصاد و مسئولان سازمان بورس خواست تا زمینه ورود هر چه سریع‌تر بنگاه‌ها و شرکت‌های بزرگ کشور به بازار سرمایه را تسهیل کنند.

احسان خاندوزی ـ وزیر اقتصاد و سخنگوی اقتصادی دولت نیز چهار برنامه را برای کمک به بازار سرمایه تشریح کرد. این اقدامات شامل کنترل نرخ سود بانکی، پذیرش بار مالی برخی معافیت‌های مالیاتی برای اصلاح قانون بودجه ۱۴۰۳ توسط سازمان برنامه، دستور بررسی نرخ خوراک پالایشگاه‌ها توسط وزارت نفت و تکیف وزارت صمت برای تجدید ارزیابی دارایی دو خودروساز بزرگ در قالب یک مصوبه قانونی بود.

پس از این اقدامات بازار بورس به مدت دو روز کاری مثبت شد. امروز نیز شاخص کل افزایش پیدا کرد اما تعداد نمادهای منفی از تعداد نمادهای مثبت، بیشتر بود.

 

آخرین‌ها

معرفی پایگاه اطلاع‌رسانی بازار و بورس

بازار و بورس، پایگاه خبری مستقلی است که قصد دارد
رویدادهای اقتصاد ایران و جهان را از منظر بازارها رصد و تحلیل کند.

 info@BazaroBourse.com

 www.BazaroBourse.com

 www.BazaroBourse.ir

             

قوانین و مقررات

sapra.ir 

X