شماره مطلب:
7731
شنبه 1403/03/26 06:12
دسته بندی

رشد 110 برابری حجم فروش نیروگاه‌های دولتی در بورس انرژی

۳۹ شرکت توزیع برق از آغاز خردادماه تا پایان هفته گذشته ۲۴ میلیون و ۹۶۵ هزار و ۳۱۱ مگاوات ساعت برق با متوسط قیمت ۱۱۷۱ ریال و حداقل نرخ ۸۵۰ ریال در بورس انرژی‌ معامله کردند.

به گزارش بازار و بورس، از ابتدای معاملات خردادماه تا روز دوشنبه (۱۴۰۳/۰۳/۲۱) در مجموع ۲۵۵۰ معامله توسط ۳۹ شرکت توزیع نیروی برق رقم خورد. همچنین در این روزها حجم معاملات روزانه به ۲۴ میلیون و ۹۶۵ هزار و ۳۱۱ مگاوات ساعت برق با متوسط قیمت ۱,۱۷۱ ریال و حداقل نرخ ۸۵۰ ریال در بورس انرژی و نرخ معاملات به حداکثر قیمت ۱,۳۰۱ ریال رسید.

بر اساس این گزارش در روز دوشنبه حجم عرضه نیروگاه‌های دولتی فروشنده به ۶۹۰ هزار و ۱۱۴ مگاوات ساعت رسید که نسبت به روز قبل خود ۱۲۴ درصد افزایش را همراه داشت.

گزارش‌ها حاکی از آن است که از ابتدای خردادماه تا دوشنبه (۱۴۰۳/۰۳/۲۱) تعداد ۲۵ نیروگاه دولتی و ۳۱ نیروگاه خصوصی مشغول عرضه برق بودند که نیروگاه‌های دولتی با ۱۳ میلیون و ۳۴۸ هزار و ۵۷۷ مگاوات ساعت حجم بیشتری از معاملات را به خود اختصاص دادند، از طرفی حجم عرضه نیروگاه‌های خصوصی ۱۱ میلیون و ۴۷۵ هزار و ۷۷۰ مگاوات ساعت بوده است که ۴۶ درصد از حجم کل فروش را شامل می‌شود.

نکته مهم این روزها حضور حداکثری نیروگاه‌های دولتی در روز دوشنبه (۱۴۰۳/۰۳/۲۱) بود که به نسبت روز قبل با ۸۰ درصد افزایش همراه شد. همچنین در این روزها حجم فروش نیروگاه‌های دولتی در همین بازه زمانی ۱۱۰ درصد افزایش را تجربه کرده است.

 

آخرین‌ها

معرفی پایگاه اطلاع‌رسانی بازار و بورس

بازار و بورس، پایگاه خبری مستقلی است که قصد دارد
رویدادهای اقتصاد ایران و جهان را از منظر بازارها رصد و تحلیل کند.

 info@BazaroBourse.com

 www.BazaroBourse.com

 www.BazaroBourse.ir

             

قوانین و مقررات

sapra.ir 

X