شماره مطلب:
6796
شنبه 1402/02/23 04:14
دسته بندی
رئیس اسبق اتحادیه طلا و جواهر مطرح کرد؛

تداوم ریزش قیمت‌ها در بازار طلا و ارز

رئیس اسبق اتحادیه طلا و جواهر؛ با بیان "قیمت سکه طی ۴ روز گذشته حدود ۲میلیون تومان کاهش یافته است"، گفت: هیجانات کاذب از بازار خارج شده است و هم‌اکنون خریدار و فروشنده واقعی در بازار هستند.

به گزارش بازار و بورس به نقل از تسنیم؛محمد کشتی‌آرای رئیس اسبق اتحادیه طلا و جواهر درباره وضعیت بازار طلا و سکه، اظهار داشت: طی 2 هفته اخیر و با توجه به تحولات اقتصاد آمریکا، ارزش دلار در بازارهای جهانی نزولی شده است و در مقابل ارزش فلزات گران‌بها از جمله طلا، نقره و پلاتین افزایش یافته است.
وی افزود: در بازار داخلی ولی به‌خلاف بازار جهانی، قیمت‌ها در روزهای اخیر نزولی شده است؛ طی 4 روز گذشته قیمت سکه حدود 2 میلیون تومان کاهش یافته است.

این فعال بازار طلا و سکه با بیان اینکه "با کاهش دادوستدها در روزهای اخیر عرضه و تقاضا نیز در بازار به تعادل رسیده است"، تصریح کرد: حباب سکه از 7میلیون و 500 هزار تومان هفته قبل کاهش یافته و به 6 میلیون تومان در روز جاری رسیده است.

کشتی‌آرای ابلاغ دستورالعمل ثبت معاملات سکه، طلای آب‌شده و مصنوعات در سامانه تجارت را موجب خروج سوداگری از بازار طلا و سکه دانست و اضافه کرد: هیجانات کاذب از بازار خارج شده است و هم‌اکنون ثبات خوبی در بازار حاکم است چراکه خریدار و فروشنده واقعی در بازار حضور دارند.

وی ضمن پیش‌بینی ادامه روند نزولی قیمت طلا و سکه در روزهای آتی گفت: سکه قدیم نسبت به هفته قبل حدود یک میلیون تومان کاهش یافته و به قیمت 28 میلیون و 500 هزار تومان رسیده است، سکه طرح جدید نیز با کاهش یک میلیون و 900 هزار تومانی به 31 میلیون و 200 هزار تومان کاهش یافته است.

به‌گفته او، قیمت نیم‌سکه نیز نسبت به روزهای نخست هفته قبل یک میلیون و 50 هزار تومان کاهش یافته و به 18 میلیون  و 350 هزار تومان رسیده است؛ ربع‌سکه نیز با 900 هزار تومان کاهش به 11 میلیون و 500 هزار تومان رسیده است. سکه گرمی نیز 6 میلیون و 800 هزار تومان فروخته می‌شود، ضمن اینکه قیمت طلای 18عیار با کاهش 65 هزار تومانی به 2 میلیون و 580 هزار تومان رسیده است.

آخرین‌ها

 

معرفی پایگاه اطلاع‌رسانی بازار و بورس

بازار و بورس، پایگاه خبری مستقلی است که قصد دارد
رویدادهای اقتصاد ایران و جهان را
از منظر بازارها رصد و تحلیل کند.

 

 info@BazaroBourse.com

 www.BazaroBourse.com

 www.BazaroBourse.ir

             

X