رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی تأکید کرد؛
1401/03/3 03:18
به گفته رییس کل سازمان خصوصی‌سازی، در عرضه بلوکی سهام ایران خودرو و سایپا، «ارزندگی سهم» و «برخورداری از قابلیت مزایده» دو مولفه مهم است و بدین ‌ترتیب، مبنای ارزش‌گذاری سهام این دو شرکت، قیمت تابلو به همراه اضافه ارزش بلوکی است که با توجه با نقدشوندگی این سهم‌ها، حتما قیمت نهایی بسیار بیشتر از قیمت روی تابلو خواهد بود. شاخص کل بورس در روز گذشته، افت ۲۵ هزار واحدی را تجربه کرد.
بورس تهران به کدام سو می رود؟
1401/03/3 01:42
بورس تهران اگرچه امروز نیز با نماگرهای قرمز پوش مواجه بود اما به مدد حقوقی‌ها اغلب سهم‌های بازار تا محدوده قیمت پایانی در دامنه منفی قیمت‌ها حمایت شدند. به گزارش بازارو بورس به نقل از مهر، امروز سه شنبه سوم خرداد ماه ۱۴۰۱ شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران با کاهش ۱.۵۲۷ هزار واحدی به یک میلیون و ۵۵۵ هزار واحد رسید.
وزیر امور اقتصادی و دارایی خبرداد؛
1401/03/3 01:26
وزیر امور اقتصادی و دارایی در نشست کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: آئین‌نامه اعطای سهام تکلیفی به صندوق بازنشستگی تا 40 روز آینده آماده می‌شود.
مدیر عامل اسبق فرابورس ایران مطرح کرد؛
1401/03/2 02:18
بازار سرمایه از سال‌ها قبل به صف نشینی عادت کرده است، در حالی که اگر بتوان اقدامی انجام داد تا سهام شرکت‌ها باصف همراه نشوند، شاهد اثر قابل ملاحظه آن در معاملات بازار خواهیم بود. به گزارش بازارو بورس به نقل از سنا؛مصطفی امیدقائمی مدیر عامل اسبق فرابورس ایران با بیان اینکه اقدامات اخیر سازمان بورس نشان دهنده عملکرد مثبت سازمان در زمینه تصمیم‌گیری‌ها برای ایجاد روند صعودی در با
رئیس کمیته فقهی سازمان بورس خبر داد؛
1401/03/2 01:55
رئیس کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار از تاسیس وقف سهام خبر داد و اظهار کرد: آستان قدس رضوی تقاضا کرد صندوقی در سازمان بورس تاسیس کند تا کسانی که مایل به سرمایه‌گذاری هستند، بتوانند سهام خود را وقف کنند.
از فردا؛
1401/03/1 05:04
معاون فناوری شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: از امروز صبح کار محاسبات سوده جاماندگان را آغاز کردیم و نهایتاً از فردا اول خرداد می‌توانیم سودها را به حساب شبا سهامداران واریز کنیم.
رئیس هیات مدیره انجمن صنایع شوینده و آرایشی کشور خبرداد؛
1401/03/1 04:56
رئیس هیات مدیره انجمن صنایع شوینده و آرایشی کشور گفت: تولید‌کنندگان مواد شوینده درخواست افزایش قیمت این محصولات به سازمان‌ حمایت ارائه کردند. به گزارش بازارو بورس به نقل از فارس،بختیار علم‌بیگی  با بیان اینکه تولید‌کنندگان مواد شوینده درخواست افزایش قیمت این محصولات به سازمان‌ حمایت ارائه کردند، اظهار داشت: مجوز افزایش قیمت محصولات شوینده از سوی سازمان حمایت صادر شده است.
پس از اصلاح ارز 4200 محقق می شود؛
1401/03/1 04:53
با حذف ارز 4200 تومانی از اقتصاد کشور، شاهد رشد تقاضا در برخی صنایع در بورس بودیم که که این مساله منجر به افزایش قیمت و تشکیل صف‌های خرید در این صنایع بورسی شده است. به گزارش بازارو بورس به نقل ازفارس، پس از کش و قوس‌های فراوان سرانجام دولت تصمیم به حذف ارز ترجیحی از اقتصاد کشور گرفت.
1401/03/1 04:32
در اسفند ماه سال ۱۳۹۹ طرح اوراق تبعی حامی با هدف حمایت از سرمایه داران خرد تصویب شد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی؛
1401/02/31 12:30
وزیر امور اقتصادی و دارایی در همایش بزرگترین رویداد خصوصی‌سازی ایران گفت: طبق قانون بودجه امسال 187 شرکت با درصد دارایی‌های مختلف و 300 عنوان دارایی متنوع دولت در دستور واگذاری قرار دارد.
با توجه به شرایط بازار انجام می شود؛
1401/02/31 10:08
مدیرعامل بورس تهران درباره زمان و ترتیب جدول عرضه‌های اولیه، گفت: مکاتباتی با سازمان بورس داشته ایم که ان شاءالله در هفته‌های آینده متناسب با شرایط بازار عرضه‌ها عرضه اولیه را انجام خواهیم داد. به گزارش بازار و بورس، محمود گودرزی گفت: برای عرضه اولیه شرکت‌ها در بخش عملیات بازار اطلاع رسانی خواهیم کرد تا در زمان مشخص، اطلاعات آن‌ها نیز منتشر شود.
دبیر کل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پالایش نفت اعلام کرد:
1401/02/30 11:55
شرکت‌های پالایشی هر سال برای انتشار صورت‌های مالی خود در سایت کدال با مشکل عدم اطلاع دقیق از قیمت نفت خام مواجه هستند که به نظر می رسد حداکثر تا فردا شنبه (۳۱ اردیبهشت ماه) قیمت نهایی نفت خام اعلام شود. به گزارش بازارو بورس به نقل از سنا؛ناصر عاشوری»، دبیر کل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پالایش نفت  به آخرین تصمیمات اتخاذ شده در زمینه عدم ارائه قیمت نفت خام از سوی شرکت ملی پالایش و پخش ف

آخرین‌ها

 

معرفی پایگاه اطلاع‌رسانی بازار و بورس

بازار و بورس، پایگاه خبری مستقلی است که قصد دارد
رویدادهای اقتصاد ایران و جهان را
از منظر بازارها رصد و تحلیل کند.

 

 info@BazaroBourse.com

 www.BazaroBourse.com

 www.BazaroBourse.ir

             

X