آرایه

1402/12/9 01:21
 هیئت دولت در مصوبه ای عوارض مرتبط با صادرات زنجیره فولاد را اصلاح کرد. به گزارش ، بر اساس مصوبه جدید هیأت دولت نرخ‌های جدید عوارض صادراتی محصولات زنجیره فولاد به صورت زیر است: سنگ آهن مگنتیت: ۲۰ درصد (بدون تغییر) سنگ آهن هماتیت: ۲ درصد (۱۸ واحد درصد کاهش)
1402/12/9 01:17
شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز (چهارشنبه، نهم اسفند) با هشت‌هزار و ۷۲۳ واحد افزایش به ارتفاع ۲ میلیون و ۵۴ هزار و ۷۳۹ واحد رسید. به گزارش بازار و بورس، شاخص هم‌وزن امروز با چهار هزار و ۹۱۷ واحد افزایش به ۷۱۴ هزار و ۱۷۰ واحد و شاخص قیمت نیز با ۲ هزار و ۲۷۰ واحد رشد به ۴۰۲ هزار و ۳۴۷ واحد رسید.
قیمت سکه و طلا ۸ اسفند؛
1402/12/8 03:27
 سکه امامی با افزایش قیمت تقریبا ۲۰۰ هزار تومانی به ۳۳ میلیون و ۸۵۷ هزار تومان رسید. به گزارش بازار و بورس، قیمت سکه امامی (طرح جدید) امروز ۹ اسفند ۱۴۰۲ به ۳۳ میلیون و ۸۵۷ هزار تومان رسید. همچنین حباب این سکه روی رقم ۵ میلیون و ۹۲۲ هزار تومان قرار دارد.
1402/12/8 03:10
 با این‌که تصور می‌شد بازار سرمایه در اسفندماه روند صعودی به خود بگیرد، در اغلب روزهای اخیر قرمز شده و امروز شاخص کل با افت ۴۰۳۲ واحد به عدد دو میلیون و ۴۵ هزار واحد رسید.
وزیر اقتصاد مطرح کرد؛
1402/12/7 03:00
وزیر اقتصاد با بیان اینکه انتشار گواهی اوراق سپرده خاص (با سود ۳۰ درصد) تصمیم دولت بود، گفت: اگر در این حوزه دغدغه ای وجود داشته باشد بعد از بررسی مجدد، اصلاحی لازم باشد صورت می‌گیرد. به گزارش بازارو بورس به نقل از مهر؛سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی  در مورد انتشار گواهی اوراق سپرده خاص (با سود ۳۰ درصد) اظهار کرد: انتشار محدود گواهی سپرده برای پروژه‌های خاص در ستاد اقتصا
1402/12/7 02:40
امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران با بیش از ۱۶ هزار و ۷۰۰ واحد افت مواجه شد و به رقم دو میلیون و ۴۹ هزار واحد رسید. به گزارش بازار و بورس، بازار سرمایه امروز نیز همانند اغلب روزهای دو ماه اخیر با افت مواجه شد. روز دوشنبه شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران با کاهش ۱۶ هزار و ۷۰۰ واحد در عدد دو میلیون و ۴۹ هزار و ۴۳۷ واحد ایستاد.
1402/12/7 01:41
 هر گرم طلای ۱۸ عیار با افزایش قیمت بیش از ۳۰ هزار تومانی به ۲ میلیون و ۸۸۱ هزار و ۷۰۰ تومان رسید. به گزارش بازار و بورس، قیمت سکه امامی (طرح جدید) امروز ۷ اسفند ۱۴۰۲ به ۳۳ میلیون و ۶۳۷ هزار تومان رسید. همچنین حباب این سکه روی رقم ۵ میلیون و ۹۸۴ هزار تومان قرار دارد.
1402/12/7 10:32
وراث متوفیان سهام عدالت از طریق شعب ۴ بانک و دفاتر ۴۴ کارگزاری منتخب در سراسر کشور می توانند انتقال سریع و رایگان اصل و سود سهام عدالت متوفیان را تا قبل از روز ۱۰ اسفند ماه سال جاری انجام دهند تا سود این سهام را تا پایان امسال دریافت کنند. به گزارش بازار و بورس؛  سازمان بورس با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: وراث متوفیان سهام عدالت از طریق شعب 4 بانک و دفاتر 44 کارگزاری منتخب در سراسر کشو
1402/12/5 01:44
 شاخص کل بورس در ابتدای معاملات با رشد ۶۸۷ واحدی مواجه شده بود که این رشد جای خود را به ریزش ۴۸۴۷ واحدی داد. به گزارش  بازار و بورس، شاخص کل بورس در انتهای معاملات روز شنبه با ریزش ۴۸۴۷ واحدی مواجه شد، ارزش معاملات خرد عدد ۳,۸۲۱ میلیارد تومان را به ثبت رسانده است که نسبت به میانگین هفتگی، افزایش قابل توجهی نداشته است. اما نسبت به میانگین ماهانه، ۱۲% کاهش داشته است.
معاون اقتصادی بانک مرکزی؛
1402/12/5 12:43
معاون اقتصادی بانک مرکزی گفت: گواهی سپرده خاص یکی از ابزارهای سیاست پولی است،‌ این ابزار می تواند به بهبود متغیرهای پولی و تحقق هدف گذاری ها در مسیرهای در نظر گرفته شده، کمک کند.
روی خط تحلیل؛
1402/12/5 08:00
در هفته گذشته قیمت دلار با توجه به اخبار منفی جدید به حرکت صعودی خود ادامه داد. در حالی که به نظر می رسید تاثیر اخبار جنگ غزه بر بازار کاهش یافته ، اخبار جدیدی از ناحیه آژانس بین المللی انرژی اتمی منتشر شد و رد درخواست سفر رییس آن به تهران نیز بر این اخبار صحه گذاشت.
1402/12/5 07:52
در پاییز امسال رشد اقتصادی گروه خدمات ۴.۶ درصد، صنعت ۱.۳ درصد، ساختمان ۰.۴ درصد، معدن ۰.۳ درصد و کشاورزی منفی ۱ درصد بوده است. به گزارش ،  آخرین نتایج حسابهای ملی فصلی مرکز آمار ایران، نشان از رشد ٥,١ درصد محصول ناخالص داخلی با نفت و ٢.٥ درصد محصول ناخالص داخلی بدون نفت در پاییز 1402 ، دارد.

آخرین‌ها

 

معرفی پایگاه اطلاع‌رسانی بازار و بورس

بازار و بورس، پایگاه خبری مستقلی است که قصد دارد
رویدادهای اقتصاد ایران و جهان را
از منظر بازارها رصد و تحلیل کند.

 

 info@BazaroBourse.com

 www.BazaroBourse.com

 www.BazaroBourse.ir

             

X