شماره مطلب:
7466
یکشنبه 1402/11/8 10:57

گام مهم بیمه مرکزی ایران برای استفاده از خدمات اعتبارسنجی

 گام مهم صنعت بیمه کشور برای استفاده از خدمات اعتبارسنجی با امضای تفاهم نامه میان بیمه مرکزی و شرکت رتبه بندی اعتباری ایران برداشته شد.

به گزارش بازار و بورس، با امضای این تفاهم نامه، زمینه برای بهره مندی صنعت بیمه ایران از کارکردها و کاربردهای اعتبارسنجی فراهم شد.

مفاد این تفاهم نامه در سه محور شامل ارسال اطلاعات شرکتهای بیمه از سوی بیمه مرکزی به شرکت مشاوره رتبه بندی اعتباری ایران و ارائه خدمات مشاوره، تولید انواع مدل‌های امتیاز اعتباری صنعت بیمه و محاسبه انواع ریسک از طرف شرکت مشاوره رتبه بندی اعتباری، خواهد بود.

رئیس کل بیمه مرکزی ایران در مراسم امضای این تفاهم نامه گفت: ایجاد بستری برای اعتبارسنجی مشتریان صنعت بیمه در مرحله نخست و سپس رتبه بندی شرکتهای بیمه، اهمیت بالایی دارد.

استادهاشمی افزود: با اجرای اعتبارسنجی در صنعت بیمه، بسیاری از فعالیت‌های شرکتهای مرتبط، تسهیل می‌شود.

او ادامه داد: از راهنمایی‌ها و مشاوره‌های شرکت رتبه بندی اعتباری ایران در تولید مدل‌های مختلف امتیاز اعتباری ویژه بیمه استفاده می‌کنیم.

مدیرعامل شرکت مشاوره رتبه بندی اعتباری ایران نیز در این مراسم اعلام کرد: این تفاهم نامه شروع ارزشمندی برای ورود صنعت بیمه ایران به عرصه اعتبارسنجی است.

قاسم پور افزود: با طراحی مدل‌های ویژه صنعت بیمه می‌توان ریسک مشتریان در جهت منعطف کردن نرخ انواع بیمه نامه‌ها را محاسبه کرد.

او در پایان گفت: استفاده صنایع مختلف از اعتبارسنجی در دنیا از ۲۰۰ سال قبل آغاز شده و اکنون بزرگترین مصرف کننده اعتبارسنجی در جهان، صنعت بیمه است.

 

آخرین‌ها

 

معرفی پایگاه اطلاع‌رسانی بازار و بورس

بازار و بورس، پایگاه خبری مستقلی است که قصد دارد
رویدادهای اقتصاد ایران و جهان را
از منظر بازارها رصد و تحلیل کند.

 

 info@BazaroBourse.com

 www.BazaroBourse.com

 www.BazaroBourse.ir

             

X