شماره مطلب:
6434
شنبه 1401/09/5 01:52

افت شاخص بورس در نخستین روز معاملاتی هفته

 شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز (شنبه) با یک‌هزار و ۹۷۹ واحد کاهش در ارتفاع یک میلیون و ۴۰۸ هزار واحدی ایستاد.

به گزارش بازار و بورس ؛ شاخص هم‌وزن با ۷۹۹ واحد افزایش به ۴۰۸ هزار و ۱۰۱ واحد و شاخص قیمت با ۴۷۵ واحد رشد به ۲۴۳ هزار و ۷۳ واحد رسید.

شاخص بازار اول، یک هزار و ۶۵۱ واحد و شاخص بازار دوم، سه هزار و ۳۶۱ واحد کاهش را ثبت کردند.

امروز در معاملات بورس تهران، بیش از ۶ میلیارد و ۳۰۳ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۳۴ هزار و ۱۱ میلیارد ریال معامله شد.

همچنین ایران خودرو (خودرو) با ۷۳۳ واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۵۳۶ واحد، سایپا (خساپا) با ۲۶۹ واحد، سرمایه گذاری گروه توسعه ملی (وبانک) با ۲۴۳ واحد، نفت پارس (شنفت) با ۲۰۲ واحد و گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو (خگستر) با ۱۱۲ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشت.

در مقابل پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۵۴۴ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با ۵۴۲ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۴۶۲ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۴۳۲ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۲۵۷ واحد و پتروشیمی پردیس (شپدیس) با ۲۵۷ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس به همراه داشت.

بر پایه این گزارش، امروز نماد ایران خودرو (خودرو)، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو (خگستر)، سایپا (خساپا)، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، پالایش نفت تهران (شتران)، پالایش نفت اصفهان (شپنا) و پالایش نفت بندرعباس (شبندر) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۲ میلیارد و ۲۵۵ میلیون برگه سهم به ارزش ۶ هزار و ۵۹۱ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۲۸ واحد کاهش داشت و به ۱۸ هزار و ۵۶۴ واحد رسید.

در این بازار بیش از سه میلیارد و ۳۸ میلیون برگه سهم و اوراق مالی دادوستد شد و تعداد دفعات معاملات امروز فرابورس بیش از ۱۷۳ هزار و ۴۷۷ نوبت بود.

بهمن دیزل (خدیزل)، توزیع داروپخش (دتوزیع)، فرآورده های غذایی و قند چهارمحال (قچار)، توسعه سامانه نرم افزاری نگین (توسن)، پخش هجرت (هجرت) و ریل سیر کوثر (حسیر) با تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس همراه بودند.

همچنین پلیمر آریا ساسول (آریا)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، پالایش نفت لاوان (شاوان)، آهن و فولاد غدیر ایرانیان (فغدیر)، صنایع مادیران (مادیرا)، پتروشیمی مارون (مارون)، تهیه توزیع غذای دنا آفرین فدک (گدنا) تاثیر منفی بر این شاخص داشتند.

​​​​​​​

آخرین‌ها

 

معرفی پایگاه اطلاع‌رسانی بازار و بورس

بازار و بورس، پایگاه خبری مستقلی است که قصد دارد
رویدادهای اقتصاد ایران و جهان را
از منظر بازارها رصد و تحلیل کند.

 

 info@BazaroBourse.com

 www.BazaroBourse.com

 www.BazaroBourse.ir

             

X