1403/02/6 04:47
هنگامی که تلاش، نگرش و اراده وجود داشته باشد هیچ چیز غیرممکن نیست ! موضوع لایحه بودجه و معافیت های مالیاتی مرتبط با بازار. سرمایه مصداق یک تلاش همه جانبه در حفظ حقوق بازار سرمایه بود. مروری بر پیگیری های انجام شده نشان می دهد عکس العمل سریع و قاطع سازمان در کنار نهادهای مالی که کسب و کار آنها با این مصوبات تهدید می شود منجر به نتیجه شد.
1403/02/3 04:53
بورس فقط یک تابلو نیست ، یک مفهوم فراگیر است .نماگری صادق است .
1403/01/27 08:48
بسیاری ابن روزها دلایلی برای عدم رونق بورس لیست می کنند که همواره سایه آن بر سر بورس بوده است. مگر تغییرات مداوم تعاملات دولت و شرکت ها موضوع جدیدی است ؟ تغییرات نرخ بهره مالکانه معادن ، تغییرات نرخ خوراک پتروشیمی ها ، تغییرات نرخ خوراک شرکت های پالایشی به نام کیفی سازی به کرات و به دفعات در طی سالیان گذشته.
1402/06/6 08:51
گاهی می توان با به اشتراک گذاشتن مفهومی که به باورمان می نشیند ،آنچه را که در باورمان به آن عادت کرده ایم را به چالش بکشیم. انیمیشن ELEMENTAL محصول ۲۰۲۳ والت دیزنی است. در این فیلم زیبا درس های بسیاری نهفته است که برداشت های شخصی خودم را از این مفاهیم به اشتراک می گذارم.
1402/05/10 04:57
 “حمایت از بورس “یک فرایند درمانی است که پس از مبتلا شدن بورس به “ هراس از سرمایه گذاری” در بازار سرمایه ایران فعال می شود. یکبار در یکی از مصاحبه هایم عنوان کردم که بورس به “ احترام نیاز دارد نه حمایت” که البته مورد هجمه هایی هم واقع شدم.
1402/05/3 04:54
در بورس ایران یک بیماری مزمن وجود دارد که تا درمان نشود سطح ایمنی بازار بسیار پایین است. بیش از ۸۰ درصد سهام شرکت ها در اختیار سهامداران عمده ای است که سه خصلت را ندارند: ۱-مستقل عمل نمی کنند ۲-ارزیابی عملکرد مبتنی بر شاخص های کلیدی عملکرد در نظام مدیریتی آنها وجود ندارد و به همین دلیل منفعلانه عمل می کنند! ۳-حقوق سهامدار اقلیت را نه می دانند و نه می خواهند بدانند!
1402/04/10 04:46
بازار سهام تنه و شاکله بازار سرمایه است بازارسرمایه حول این بازار شکل گرفته و تنومند شده است دستاوردهای دیگر بازار از خصوصی سازی تا تامین مالی از اوراق بدهی تا صندوق سرمایه کذاری از بورس های کالایی تا نهادهای مالی شاخه های این درخت هستند. داشتن بازار سرمایه قوی بدون بازار سهام تنومند توهمی بیش نیست.
طبق لایحه بودجه ۱۴۰۲؛
1401/10/18 06:56
 در لایحه بودجه ۱۴۰۲، دولت برای حقوق کارکنان افزایش ۲۰ درصدی را نسبت به سال گذشته به صورت متوسط در نظر گرفته است که در صورت تصویب مجلس شورای اسلامی این میزان افزایش، سال آینده اعمال خواهد شد. به گزارش بازارو بورس به نقل از ایسنا ؛ لایحه مصوب دولت که پنجم دی ماه طی نامه رسمی رییس‌جمهوری به مجلس ارائه شد، نشان می‌دهد که میزان افزایش حقوق کارکنان در لایحه بودجه سال آینده، به صورت متوسط ۲
1401/08/16 05:37
معاملات امروز بازار سرمایه در حالی به پایان رسید که شاخص کل بورس بیش از ۴۵ هزار واحد افزایش یافت و شاخص کل فرابورس نیز توانست دوباره کانال ۱۸ هزار واحد را فتح کند. به گزارش  بازاروبورس، شاخص کل بورس امروز (دوشنبه) با ۴۵ هزار و ۷۳ واحد افزایش تا رقم یک میلیون و ۳۸۹ هزار واحد صعود کرد. شاخص کل با معیار هم وزن هم با صعودی ۱۳ هزار و ۲۴۷ واحدی در رقم ۳۹۳ هزار و ۱۰۹ واحد ایستاد.
معاون نظارت بانک مرکزی اعلام کرد؛
1401/07/4 12:48
معاون نظارت بانک مرکزی اعلام کرد:‌ بانک‌های متخلف در زمینه عدم رعایت نرخ سود علی الحساب سپرده سرمایه‌گذاری مدت‌دار، به هیئت انتظامی بانک‌ها معرفی می شوند. به گزارش بازار و بورس به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی؛ ابوذر سروش گفت: ‌با پایان مهلت دو هفته‌ای تعیین شده از سوی بانک مرکزی برای بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی نقض کننده ضوابط نرخ سود علی‌الحساب سپرده مدت‌دار؛ این موسسات و بانک
دبیر کمیته فقهی سازمان بورس:
1401/07/4 10:34
«صندوق وقف» ابزار مالی ـ اسلامی نوینی است که واقفان می‌توانند با خریداری واحدهای این صندوق حتی با مبالغ خرد و اندک به نیات عام‌المنفعه خود از طریق بازار سرمایه جامه عمل بپوشانند. به گزارش بازارو بورس به نقل از سنا؛دبیر کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهاداربا اشاره به مصوبه‌ جدید کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار، اظهار کرد: در جلسه اخیر این کمیته، موضوع عملیاتی کردن وقف پول در باز
1401/06/15 10:41
نماد «اتکاسا» متعلق به شرکت بیمه اتکایی سامان امروز، سه‌شنبه پانزدهم شهریورماه در تابلو زرد بازار پایه فرابورس ایران بازگشایی می‌شود.

آخرین‌ها

معرفی پایگاه اطلاع‌رسانی بازار و بورس

بازار و بورس، پایگاه خبری مستقلی است که قصد دارد
رویدادهای اقتصاد ایران و جهان را از منظر بازارها رصد و تحلیل کند.

 info@BazaroBourse.com

 www.BazaroBourse.com

 www.BazaroBourse.ir

             

قوانین و مقررات

sapra.ir 

X